Elewacje z kamienia naturalnego

ELEWACJE Z KAMIENIA NATURALNEGO

elewacje kamienne, elewacje z kamienia naturalnego

Elewacje z kamienia naturalnego

W przypadku każdego budynku fasada jest jednym z pierwszych elementów, na który zwraca się uwagę. To ona w dużym stopniu wpływa na estetykę domu. Może przyciągać wzrok i wzbudzać podziw. Dlatego też tak istotny jest wybór odpowiedniego stylu oraz materiałów, z których zostanie ona stworzona, już na etapie projektowania. Często znalezienie idealnej kompozycji zajmuje długie tygodnie. Dobrym rozwiązaniem pod względem czasu do uzyskanej estetyki są elewacje kamienne. Naturalny lub sztuczny kamień na elewacje domu, ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, bywa coraz chętniej wykorzystywany przez architektów. Elewacja z kamienia doskonale komponuje się z materiałami, takimi jak drewno, szkło czy stal. Można za jego pomocą tworzyć bardzo oryginalne, ponadczasowe oraz estetyczne kompozycje.

Kamień na elewacje domu – atrakcyjny wygląd i trwałość

Kamień naturalny jest bardzo wszechstronnym materiałem. Dodaje głębi oraz wyjątkowego charakteru wszystkim przestrzeniom. Można z powodzeniem stosować go wewnątrz i na zewnątrz budynków. Elewacje kamienne, w połączeniu z liniami współczesnej architektury, będą stanowić bardzo elegancką kompozycję. Sprawdzą się również w przypadku budynków, które powstały wiele lat temu. Elewacje z kamienia naturalnego odmienią ich oblicze na kolejne dekady.

Decydując się na fasady z kamienia, na pewno docenią Państwo szeroki wybór dostępnych materiałów. Doskonałą propozycją dla osób ceniących minimalistyczny wygląd, zgodny z najnowszymi trendami, będą wapienie oraz dolomity. Elewacja z kamienia typu granit wyróżnia się pięknymi kolorami i charakterystycznym usłojeniem, które przyciąga wzrok z daleka. Materiał ten nie tylko świetnie wygląda, ale i doskonale znosi trudne warunki atmosferyczne. Znakomitym wyborem na wiele lat, w przypadku fasady z kamienia naturalnego, będzie także piaskowiec. W naszej ofercie znajduje się piaskowiec cienki łupany, gruby łupany, szlifowany, cięty dwustronnie lub jednostronnie, w stylu jaskółki, łupanki oraz cegiełki. Łatwo więc wybrać kamień na elewacje domu, który spełni wszystkie indywidualne wymagania.

kamień na elewacje domu, fasady z kamienia
elewacje z kamienia naturalnego, elewacja z kamienia

Fasady z kamienia – łatwe czyszczenie i profesjonalny montaż

Należy podkreślić, że oprócz podniesienia estetyki budynku, elewacje kamienne o wiele lepiej znoszą upływ czasu niż klasyczny tynk. Zapewniają także doskonałą wentylację i są bardzo łatwe w pielęgnacji. Gdy elewacje z kamienia naturalnego pokryją się kurzem, wystarczy wyczyścić je środkami przeznaczonymi do tego typu materiałów oraz cieszyć się znów piękną fasadą.

Nasza oferta obejmuje nie tylko szeroki wybór najlepszych materiałów, ale także profesjonalny montaż kamienia na elewację. Wykorzystując bogate doświadczenie, tworzymy fasady z kamienia, które ozdabiają posesję przez wiele lat. Gwarantujemy bezpieczny transport materiału i doradzamy, jaka elewacja z kamienia będzie najlepiej pasować do architektury budynku. Prace prowadzimy z dbałością o każdy detal. Nasze elewacje z kamienia naturalnego lub sztucznego są doceniane przez klientów na terenie całego kraju.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy tu aby Ci pomóc.
Zadzwoń lub napisz!

Galeria

Zapoznaj się z naszymi ostatnimi realizacjami!

Więcej
realizacji
Znajdziesz na