Czyszczenie kamienia naturalnego

Czyszczenie kamienia naturalnego

Czyszczenie kamienia naturalnego

Oszałamiająca kamienna fasada to piękna ozdoba każdego budynku. Jednak materia organiczna, czynniki atmosferyczne lub zanieczyszczenia powstające z powodu działania człowieka mogą zakłócić estetykę nieruchomości. Naturalny kamień, choć stanowi materiał wyjątkowo trwały, wymaga szczególnej troski, by przez wiele lat prezentować się w doskonały sposób.

Nasza firma ma bardzo szerokie doświadczenie w profesjonalnym usuwaniu zabrudzeń z kamienia, niezależnie od tego, czy chodzi o czyszczenie piaskowca, granitu, wapienia, czy innego naturalnego materiału. Wykwalifikowany zespół zadba o delikatne, bezpieczne oraz skuteczne pozbycie się wszelkich nalotów i osadów. Szybko przywrócimy określonej powierzchni jej wyjątkową estetykę. Zadbamy o to, by efekty naszej pracy całkowicie odpowiadały wszelkim oczekiwaniom klientów.

czyszczenie kamienia naturalnego
czyszczenie kamienia naturalnego

Czyszczenie piaskowca oraz innych rodzajów kamienia – właściwy dobór metody

Jako doświadczeni profesjonaliści przed rozpoczęciem prac sprawdzamy rodzaj materiału oraz wpływ osadu na jego powierzchnię, dobierając do renowacji odpowiednie narzędzia i preparaty. Dokładne czyszczenie piaskowca wymaga często innych rozwiązań, niż np. usuwanie zabrudzeń z granitu. Naturalne materiały różnią się odpornością na wszelkiego rodzaju mechaniczną lub chemiczną ingerencję. Niektóre kamienie są bardzo miękkie i porowate – łatwo je uszkodzić. Np. przeprowadzając czyszczenie kamienia naturalnego takiego jak wapień, należy unikać żrących środków chemicznych. Mogą one bardzo negatywnie wpłynąć na kondycję materiału.

W naszej pracy zawsze zwracamy szczególną uwagę na odpowiedni dobór metody do specyfiki danego zlecenia. Warto podkreślić, że czyszczenie kamienia elewacyjnego to nie tylko przywrócenie estetyki nieruchomości. Działanie to może pomóc odkryć rzeczywisty stan budynku, tak aby pęknięcia oraz inne problemy konstrukcyjne były łatwiejsze do zidentyfikowania i naprawy. Wszelkie niedoskonałości są przez natychmiast zgłaszane zleceniodawcy. Poszukując więc firmy, która przeprowadza kompleksowe czyszczenie kamienia naturalnego, nasze usługi z pewnością zwrócą Twoją uwagę ze względu na możliwie najlepsze efekty.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy tu aby Ci pomóc.
Zadzwoń lub napisz!

Galeria

Zapoznaj się z naszymi ostatnimi realizacjami!

Więcej
realizacji
Znajdziesz na