Categories
Blog

Posadzka kamienna – nowy wymiar elegancji

Posadzka kamienna – nowy wymiar elegancji

Kamień to naturalny surowiec od wieków wykorzystywany do tworzenia rozmaitych elementów architektury. Dzięki wysokiej trwałości oraz odporności na liczne uszkodzenia mechaniczne materiał ten okazuje się doskonały do różnego rodzaju posadzek i powierzchni podłogowych. Wiele wersji kolorystycznych posadzki kamiennej pozwala na stworzenie unikatowych i niecodziennych kompozycji.

Elegancki surowiec tworzy efektowne rozwiązania estetyczne w pomieszczeniach wpisujących się zarówno w klasyczną, jak i nowoczesną stylistykę wnętrz. Ziarnistość wielu odmian kamieni i ich charakterystyczna struktura sprawiają, że powierzchnie nabierają wyrazistego wyglądu, tworząc nastrojowy klimat. Ogromną zaletę tego typu wykończenia stanowi możliwość szybkiego i sprawnego odrestaurowania  powłoki, co pozwoli cieszyć się wyjątkowym wyglądem przez wiele lat.

Osobom zastanawiającym się, jaki kamień na podłogę okaże się najlepszym rozmawianiem, podpowiadamy, że jest w czym wybierać. Od marmuru, granitu, poprzez bazalt, na piaskowcu skończywszy. Decydując się na tego rodzaju posadzkę, należy jednak pamiętać, aby powłoka podłogi nie była zbyt ślizga. Najlepsze powierzchnie pozwalające jednocześnie na unikatowe realizacje wizualne to takie, które są odrobinę porowate.

Posadzka kamienna – ponadczasowa elegancja

Kamień jest tworzywem, które nie traci na popularności, a wręcz przeciwnie – obecnie przeżywa prawdziwy renesans. W wielu współczesnych wnętrzach można zobaczyć rozmaite realizacje, w których królują podłogi wykonane z kamienia naturalnego posadzkowego tworzącego ponadczasowe kompozycje.

Posadzkę można wykonać na wiele sposobów, między innymi z kamiennych odłamków, których poszczególne elementy mające nieregularne kształty tworzą nietuzinkową mozaikę. Innym pomysłem na kompozycję jest położenie kamiennych płytek formatowych. Ich wielkość może osiągać różne rozmiary.

Do jakich pomieszczeń można zastosować kamień na podłogę?

Ponadprzeciętna wytrzymałość kamienia na zużycie i zniszczenie sprawia, że jest on doskonałym tworzywem do różnego typu podłóg oraz posadzek znajdujących się zarówno w domach mieszkalnych, jak i w przedsiębiorstwach usługowo-handlowych. Stylowa posadzka kamienna w salonie fryzjerskim lub w restauracji wprowadzi awangardową elegancję, która sprawi, że klienci poczują się wyjątkowo i zechcą wracać do takich przestrzeni.

Ze względu na wysoki stopień wytrzymałości na ścieranie, zarysowania oraz na działanie pary wodnej kamień może być stosowany praktycznie w każdym pomieszczeniu. Podłoga kamienna w kuchni, a także w łazience  jest doskonałym rozwiązaniem pozwalającym na stworzenie nie tylko funkcjonalnych powierzchni, lecz także pięknych szykownych, gustownych wnętrz. Podłogi kamienne wprowadzą luksus i szykowną elegancję do salonu, jadalni oraz do pokoju gościnnego dopełniając panującą estetykę stylistyczną. Reasumując, wybierając kamień na podłogę, można cieszyć się nie tylko pięknym jej wyglądem, lecz również powierzchnią zachowaną w doskonałym stanie.