Categories
Blog

Kamień -wyjątkowa ozdoba nowoczesnego wnętrza

Kamień -wyjątkowa ozdoba nowoczesnego wnętrza

Kamień jako materiał wykończeniowy domu lub mieszkania ma bardzo szerokie zastosowanie. Mimo że najczęściej ozdabia zewnętrzną część nieruchomości, równie efektownie prezentuje się wewnątrz. Dzięki niemu można stworzyć dekoracje ścienne lub położyć płytki kamienne na podłogę. Zalety kamienia to trwałość oraz odporność na zniszczenie. Nic więcej dziwnego, że obecnie to jeden z popularniejszych surowców, wykorzystywanych do aranżacji nowoczesnych i luksusowych wnętrz.

Kamień w mieszkaniu – powrót do natury

Kamień to surowiec będący materiałem budowlanym przyjaznym środowisku. Ukształtowany przez przyrodę zachwyca swoim pięknem. Wyszukane wnętrza wymagają odpowiedniej oprawy. Poszukując prostych, a zarazem wyrafinowanych rozwiązań warto zastosować kamień w mieszkaniu. Aranżacje, w których zastosowano ten surowiec, urzekają swoją niepowtarzalnością.

Niezależnie od tego, czy dekorujemy ścianę, czy jedynie jej niewielki fragment efekt każdorazowo robi wrażenie. Dekoracja z kamienia to gra świateł, różnorodność kształtów i pozornych tylko niedoskonałości – przebarwień, rys, czy drobnych pęknięć. Wszystko to czyni fakturę kamiennej ściany jedyną w swoim rodzaju.

Łupek jako materiał dekoracyjny to przykład, jak niezwykle prezentuje się kamień w mieszkaniu. Aranżacje salonu lub przedpokoju przy jego pomocy pozwalają uzyskać wrażenie niepowtarzalnej głębi. Decydując się na ścianę z tego kamienia, uzyskamy niesamowity klimat wnętrza. Efekt potęguje dodatkowe podświetlenie kamiennej kompozycji.

Kamienne podłogi

Do niedawna kamienne podłogi kojarzyły się bardziej z tarasem bądź schodami zewnętrznymi. Nowoczesne metody produkcji pozwalają kłaść także posadzki kamienne wewnętrzne. Marmur, granit lub kwarcyt to surowce, które są najbardziej twarde i wytrzymałe. Właściwości użytkowe tych kamieni określają, w którym pomieszczeniu sprawdzą się one najlepiej. Marmur nadaje się do holu, łazienki oraz salonu. Granit czy kwarcyt świetnie sprawdzą się w łazience lub kuchni.

Podłoga z kamienia naturalnego to element nowoczesnego, minimalistycznego wystroju. Podkreśla jego styl i pasuje do luksusowych wnętrz. Wyjątkowy charakter kamiennych podłóg pozwala na aranżację przestrzeni zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Warto podkreślić, że kamień przewodzi ciepło. Dlatego przy ogrzewaniu podłogowym bardzo praktycznym rozwiązaniem będą właśnie płytki kamienne Na podłogę, która kumuluje ciepło, a poza tym pięknie się prezentuje, mogą pozwolić sobie nieliczni. Przepych i elegancja tego rozwiązania idą w parze z trwałością – kamienna podłoga to inwestycja na lata. Warunkiem utrzymania jej w dobrym stanie jest odpowiednia pielęgnacja. Cykliczna impregnacja chroni posadzkę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Kamienne ściany i podłogi wzbudzają zachwyt. Zróżnicowany kształt płytek pozwala na dowolne eksperymenty aranżacyjne. Walory estetyczne to niewątpliwie zalety tego rodzaju rozwiązania. Kamienne dodatki stanowią więc doskonałe uzupełnienie stylistyki nowoczesnego wnętrza.